اطلاعیه یادواره

بیانیه روابط عمومی مجتمع آموزش عالی شیروان به مناسبت فرارسیدن 16 آذر ماه، روز دانشجو

بسمه تعالی

 بیانیه روابط عمومی مجتمع آموزش عالی شیروان به مناسبت فرارسیدن 16 آذر ماه، روز دانشجو

رویداد بزرگ و ماندگار 16 آذر 1332 پیشران قوی و اولیه جنبش دانشجویی جهت آگاهی بخشی و بیداری نسل دانشجویی آن زمان و نسل های بعد جهت مبارزه با استکبار، استبداد و استحمار امپریالیسم شرق و غرب بود که با پیروزی انقلاب اسلامی به رشد و شکوفایی و بلوغ رسید. در شانزدهم آذر 1332 مشت‌های گره کرده عزم، خشم وغیرت دینی ملت بزرگ ایران، توسط فرزندان دانشجویش برسرظلم، تعدی و فریبکاری مستکبران عالم فرود آمده و صفحات زرینی از استکبار ستیزی و ضداستعماری ایرانیان را رقم زد. در این روز برجسته خون پاک ریخته شده دانشجویان شهید: احمد قندچی، مهدی شریعت رضوی و مصطفی بزرگ نیا بود که باعث گردید تا تلاش لندن و واشنگتن جهت مشروع و دموکراتیک جلوه دادن رژیم کودتای پهلوی که در پی آن بتوانند امتیازات استعماری مورد نظر خود را در محیطی آرام و بدون تنش های سیاسی بدست آورند را خنثی کند .در واقع شانزدهم آذر 1332، دانشگاه را به سمبل مقاومت در مقابل زیاده خواهی ها و مداخله گری های بیگانگان مستکبر در امور کشورمان تبدیل کرد.

امروز مستکبران عالم با تمام توان خود اعم از سلاح جنگ نرم، تحریم های ظالمانه، تهاجم فرهنگی و ترور دانشمندان ایرانی در صدد تا از رشد و توسعه علمی و تحقیقاتی کشور عزیزمان ایران از یک سو  و تخریب هویت ملی اسلامی وتضعیف باورهای انقلابی و اسلامی از سوی دیگر، از طریق تهدیدات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به انقلاب اسلامی ایران  ضربه بزنند. این مستکبران کج فهم غافل از این هستند که دانشجویان غیور ایرانی، با روشنفکری و آگاهی هرگز اجازه نخواهند داد که دشمنان در امور داخلی و خارجی کشورمان دخالت کنند و ملت همیشه هوشیار ایران نیز در این صحنه حاضر می باشد. دانشجویان فهیم ایران زمین با تولید علم و جنبش نرم افزاری در سنگر دانش خواهند ماند و همواره از دانش و کوشش جهت رسیدن به رشد علمی و فن آوری باز نخواهند. ما دانشگاهیان وظیفه داریم در جنگ با جهاد نرم همچنان ثابت قدم و استوار بمانیم و با اعتلای فرهنگ دینی خودمانع نفوذ اندیشه های الحادی و باورهای غیر انسانی مستکبران به باورهای دینیمان شویم.

مجتمع آموزش عالی شیروان ضمن گرامی داشت ﯾﺎد و ﺧﺎﻃﺮه شهیدان اﺣﻤﺪ ﻗﻨﺪﭼﯽ، مهدی ﺷﺮﯾﻌﺖ رﺿﻮی و ﻣﺼﻄﻔﯽ ﺑﺰرگ ﻧﯿﺎ، ﺷهدای سرافراز 16 آذرسال32، این روز بزرگ را به جامعه دانشگاهی، دانشجویان گرامی به ویژه دانشجویان عزیز مجتمع آموزش عالی شیروان  تبریک عرض نموده و از خداوند متعال خواستاریم تا همه ما بتوانیم با بصیرت و هوشیاری و با پیروی کامل از منویات مقام عظمای ولایت، حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)، گام های موثرتری جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برداریم.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.